Depilace

 

Mít krásně hladkou pokožku nejen na nohou je trendem dnešní doby. Muži holí hlavně své strniště na tváři a ženy věnují pozornost hlavně svým nohám. Chloupků se můžete zbavit dvěma způsoby – buď epilací, nebo depilací. Každá metoda má své výhody a nevýhody a ne všechny metody musejí být pro vaši pokožku vhodné. Zatímco depilací se zbavíte pouze viditelné části chloupků a její efekt je krátkodobý, epilace odstraní chloupky i s jejich kořínky a efekt je proto dlouhodobější.

Jak na depilaci pokožky

Depilace se dá provádět různými způsoby, z nichž některé jsou účinnější a některé míň. Pokud máte citlivou pokožku, je důležité zhodnotit, která metoda je pro vás vhodná, aby nedocházelo k podráždění. Běžnou a asi nejpoužívanější metodou depilace je holení pomocí žiletky, nebo holicího strojku. Holení zanechá vaši pokožku hladkou, ale ne na dlouhou dobu. Mnohdy chloupky vylézají už druhý den po depilaci a musí se tedy provádět často. Výhodou této metody depilace však může být její jednoduchost a rychlost. Jediné co potřebujete k depilaci je holicí strojek a pěna, nebo gel na holení, který chloupky zjemní a usnadní tak holení.

Pokud vám tato metoda depilace z nějakého důvodu nevyhovuje, můžete zkusit depilační krémy. Depilační krémy díky obsahu chemických látek chloupky doslova rozpustí a vaše pokožka bude po depilaci hladká až dva týdny. Trpíte-li na alergie a máte citlivou pokožku, některé depilační krémy pro vás nemusí být vhodné. Mohou totiž vzhledem ke svému složení způsobovat podráždění. Jestliže si nejste jisti s použitím depilačního krému, můžete ho nejprve vyzkoušet na méně citlivých místech těla, aby jste zjistili, jak na něj vaše pokožka reaguje.

Zklidnění pokožky po depilaci

Po depilaci je často pokožka podrážděná a přecitlivělá. Není proto od věci použití hydratačních krémů pro zklidnění pokožky. Pro muže tu jsou osvědčené vody po holení, které mají také dezinfekční účinek.

Sháníte-li některé z přípravků pro depilaci, můžete je nalézt na multi-eshopu zde >> Depilace