Kosmetika pro děti

Chcete pro vaše dítě jen to nejlepší a nemůžete se rozhodnout, jakou vhodnou kosmetiku pro děti vybrat? Váháte, zdali máte dítě mýt sprchovým gelem, či mýdlem a mazat krémem, nebo dětským olejem? Je lepší používat drahou hypoalergenní kosmetiku, nebo bohatě stačí obyčejná kosmetika pro děti, která je cenově dostupnější?

Pokožka dětí je velmi citlivá a náchylná vůči vnějšímu prostředí, a proto potřebuje patřičnou péči, k čemuž slouží právě dětská kosmetika. Zdravou pokožku dítěte poznáte tak, že je jemná, měkká, dobře hydratovaná a příjemná na dotek. U dětí, hlavně novorozenců, se často vyskytne vyrážka, pupínky, nebo zarudnutí. Většinou jde ale pouze o přechodný problém, který rychle sám od sebe zmizí. Může se ale stát, že kožní problém přetrvává. Potom je nutné poradit se s odborným dermatologem, který vám doporučí, jakou dětskou kosmetiku pro citlivou pokožku vašeho dítěte máte používat.

Kosmetika pro děti – jakou zvolit

Pokud nemáte s kosmetikou pro děti zkušenosti, je důležité zamyslet se nad tím, jestli se u vašeho dítěte nemůže projevit alergie. Je-li některý z rodičů alergik, je pravděpodobné, že dítě bude mít tyto potíže také. Pak je vhodné, abyste používali hlavně hypoalergenní kosmetiku pro děti, která je sice dražší, ale zato nezpůsobí vašemu dítěti nepříjemné alergické reakce.

Kosmetika pro děti – produkty

Můžete zakoupit různé produkty dětské kosmetiky - čistící gely bez mýdla a parfemací, dětské mýdla s neutrálním pH, olejíčky, krémy na ochranu před UV zářením, nebo krémy proti opruzeninám. Záleží jen na vás a na potřebách vašeho dítěte, který produkt si vyberete.

Některé z produktů dětské kosmetiky můžete nalézt na multi-eshopu přímo >> Kosmetika pro děti