Přírodní kosmetika

Jak už z názvu vyplývá, k výrobě přírodní kosmetiky se využívá pouze přírodních surovin. Těmito surovinami jsou například extrakty z nejrůznějších rostlin, látky vytažené z živočišných zdrojů (med, včelí vosk apod.) a také látky získané ze země těžením, jako jsou minerální látky, nebo jíly. U surovin, které se využívají k výrobě produktů přírodní kosmetiky, dochází k minimálnímu, nebo vůbec žádnému zpracování. Přírodní kosmetika je také bohatá na vitamíny a antioxidanty, což z ní dělá kosmetiku velmi kvalitní a účinnou. Její vůně navíc bývají o mnoho příjemnější, než běžné chemicky parfemované produkty, které často voní velmi nepřirozeně. Přírodní kosmetika je díky obsahu pouze přírodních látek vhodná i pro osoby s citlivou pokožkou a samozřejmě také pro děti. Netestuje se na zvířatech a k její výrobě nejsou použity ani suroviny z jejich těl – to dělá přírodní kosmetiku ideální kosmetikou pro vegany i vegetariány, kterých v poslední době stále přibývá.

Rozdíl mezi přírodní kosmetikou a biokosmetikou

Když je řeč o přírodní kosmetice, neměli bychom zapomenout ani na biokosmetiku. I když se může zdát, že mezi nimi není žádný rozdíl, není to tak úplně pravda. Zatímco aby byla kosmetika přírodní, musí pouze obsahovat přírodní suroviny, biokosmetika musí splňovat určité ,,biostandardy“ dané nezávislými organizacemi a za jejich splnění získává různé certifikáty. Tyto kritéria sloužící k tomu, aby kosmetika dostala nálepku BIO, však nejsou po celém světě sjednoceny a každá organizace má své vlastní. Rozdíly mezi nimi jsou ale zanedbatelné.

Přírodní kosmetika - produkty

Nabídka přírodní kosmetiky je dnes již velmi široká a stačí pouze, abyste si vybrali tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Kromě toho, že pravděpodobně poznáte rozdíl v účinnosti od běžných kosmetických produktů, můžete mít i dobrý pocit z toho, že výrobky, které používáte, nebyly testovány na nevinných zvířatech.

Některé produkty přírodní kosmetiky a biokosmetiky můžete nalézt na multi-eshopu zde >> Přírodní kosmetika