Bylinné čaje

Nejen na bylinné čaje, ale na čaj obecně jsme si už tak zvykli, že ho mnohdy používáme skoro denně. Buď ho používáme pro jeho osvěžující chuť, pro jeho zdravotní efekt, anebo pro pravidelné doplňování tekutin namísto vody. Kromě různých druhů čajů jako jsou čaje ovocné, zelený nebo černý čaj a bylinné čaje můžeme vybírat také z různých forem – nejčastěji se používají klasické varné sáčky, nebo instantní čaje, ale pokud chcete kvalitnější čaj s lepší chutí, pravděpodobně upřednostníte čaje sypané.

Bylinné čajejsou nadrcené byliny nebo přírodní směsi bylin a vyznačují se svými léčebnými účinky na organismus. Neměly by obsahovat barviva, ani konzervační látky a při správném užívání je můžete pít pravidelně, aniž byste se museli obávat jakýchkoliv nežádoucích účinků. Díky bylinným čajům můžete dokonce předejít různým onemocněním, protože obsahují spoustu látek, které podporují imunitní systém.

Bylinné čaje – účinky

Účinky bylinných čajů jsou prokázané a v mnohých případech mohli při častém užívání nahradit dokonce léky na předpis. Bylinné čaje stimulují obranyschopnost organismu, dodávají tělu energii a můžete být díky nim i psychicky odolnější, protože příznivě působí na nervovou soustavu. Jejich výhod mohou využít dokonce i těhotné ženy, protože neobsahují žádný kofein.

Bylinné čaje – druhy

Je mnoho druhů bylinných čajů a každý samozřejmě pomáhá na něco jiného. Některé zlepšují funkce trávicí soustavy, zklidňují, zlepšují spánek a některé se dají použít také jako podpůrný prostředek při dietách. Může si tedy vybrat úplně každý, stačí vědět, který bylinný čaj je pro vás vhodný. V tom vám určitě pomohou popisky u každého z čajů.

Pokud sháníte některý z bylinných čajů, nebo i těch klasických, najdete je zde >> Bylinné čaje