Ekodrogerie

Čistota domácnosti by měla být důležitá pro každého, avšak její udržování není zrovna jednoduché. Jistě to znáte – spoustu plastových lahví s čisticími prostředky, z nichž se každý používá na něco jiného. Čističe na podlahu, WC, čističe oken a zrcadel, anebo prostředky na mytí nádobí – to všechno pravidelně používáme. Zamysleli jste se ale nad tím, co všechno takové čističe obsahují? Běžné čističe totiž většinou obsahují zdraví škodlivé chemické látky, které nedělají zrovna dobře ani životnímu prostředí. Pro ty z vás, kteří by rádi zvolili něco lepšího, jsou tu naštěstí ekologické čisticí prostředky. Tyto prostředky neobsahují žádné škodliviny a jsou navíc velice šetrné k životnímu prostředí.

Ekodrogerie – výhody

Výhody těchto ekologických prostředků nejsou zanedbatelné. Pokud se vám často stává, že máte po úklidu nepříjemně vysušené ruce a podrážděnou kůži, u přípravků z ekodrogerie už vás to trápit nebude. Bez problému s nimi mohou pracovat i osoby trpící alergií, protože díky svému složení nezpůsobují žádné alergické reakce. Mnohdy bývají také paradoxně levnější, než čisticí prostředky, které jsou běžně k sehnání.

Ekodrogerie – druhy přípravků

V současné době můžete vybírat z opravdu velkého množství ekologických prostředků, k dostání jsou jak přípravky pro úklid domácnosti, tak dokonce i ekologické přípravky pro tělesnou hygienu. Přípravky z ekodrogerie jsou vhodné i pro vegany a vegetariány, protože nejsou testovány na zvířatech. Navíc, látky v nich obsažené většinou pocházejí z ekologického zemědělství.

Pokud sháníte některé z ekologických čisticích prostředků, můžete je nalézt zde >> Ekodrogerie