Kosmetika

 

Kosmetické produkty jsou nejčastěji směsi chemických látek, které jsou buď uměle vytvořené, nebo jsou derivovány z přírodních zdrojů. Kosmetika se používá především pro vylepšení vzhledu, nebo pachu našeho těla. Když se podíváme do minulosti, na využití kosmetiky narazíme už ve starověkém Řecku a Egyptě, kdy se používal například ricinový olej, který sloužil jako balzám. Stejně tak i ve starověkém Římě lidé vyráběli pleťové krémy z včelího vosku, olivového oleje a růžové vody. Ne všude však byl názor na kosmetiku zcela pozitivní. Například britská královna Viktorie kosmetiku veřejně odsuzovala, považovala jí za nemravnou a prohlásila, že je určena pouze hercům. Oblíbenost kosmetiky začala prudce stoupat během 20. století a to trvá až do dnešní doby, kdy jsou kosmetické produkty využívány pro zkrášlení těla miliony žen a mužů po celém světě.

Kosmetické produkty

Existuje velké množství kosmetických produktů, jako jsou různé krémy, pleťové, nebo toaletní vody, šampony, pleťové masky apod. Jak už bylo řečeno, kosmetika se nejčastěji používá pro zlepšení vzhledu a pak se nazývá dekorativní kosmetika. Jsou ale i přípravky pečující kosmetiky, které mají primárně jiný účel, a to například čištění pleti, zabránění vysoušení, stažení pórů atd.

Každé tělo je jiné, a proto je logické, že jsou kosmetické produkty rozděleny podle typu pleti, pro kterou jsou vhodné. Díky tomu si mezi nimi může každý najít přesně ten, který potřebuje.

Kosmetika - kde hledat

Pokud hledáte některý z kosmetických přípravků, mnoho jich naleznete v nabídce našeho e-shopu zde >> Kosmetika