Pleťová kosmetika

 

Přípravky pleťové kosmetiky, které můžeme zařadit do kategorie obecné kosmetiky, jsou určeny hlavně k vylepšení vzhledu pleti, případně k zlepšení jejího zdraví. Mají různé účinky, odstraňují nečistoty z pleti, zvlhčují, vyhlazují vrásky, redukují pigmentové skvrny a jsou vytvářeny pro různé druhy pleti.

Pleťová kosmetika – typy pleti

Typy pleti můžeme rozdělit do pěti odlišných kategorií – normální, suchá, mastná, smíšená a citlivá pleť. Každý z těchto typů pleti má odlišné požadavky a je nutné podle nich naši péči přizpůsobit. Zatímco suchá pleť potřebuje zvlhčit a vyhladit vrásky, které se na ní často tvoří, normální pleť už takovou péči nepotřebuje. Pokud máte pleť spíše mastnou, je vhodné zvolit produkty pleťové kosmetiky, které odstraňují přebytečný maz a nečistoty. Pro citlivou pleť jsou nejvhodnější přípravky, které jsou šetrné a nezpůsobují podráždění atd. Ať už je tedy vaše pleť jakákoliv, vždy můžete najít produkty pleťové kosmetiky, které přesně odpovídají jejím potřebám.

Pleťová kosmetika – péče o pleť

Produktů pleťové kosmetiky je celá řada a dělí se také do několika druhů. Jsou tu pleťové krémy, masky, exfolianty, hydratační přípravky a mnohé další. Některé z nich jsou určeny především k čištění pleti, tzn. k odstranění nečistot, či zbylého make-upu, a jiné zase pokožku dlouhodobě hydratují a zabraňují jejímu loupání. K dispozici vám jsou také přípravky, které léčí ekzémy, zmírňují svědění a zklidňují podrážděnou pokožku. Rozhodně je z čeho vybírat a je zcela na vás, jaký druh pleťové kosmetiky si zvolíte.

Na našem e-shopu, jehož nabídku průběžně rozšiřujeme, můžete vybírat z produktů pleťové kosmetiky v několika kategoriích. Naleznete jej zde >> Pleťová kosmetika