Vitamíny a minerály

Vitamíny a minerálypatří mezi látky, které jsou pro tělo nepostradatelné, a určitě se bez nich neobejdeme. Přirozeně se vyskytují v potravě, přičemž hlavně v té, která nebyla tepelně upravená. Vitamíny a minerály zastávají řadu funkcí, bez kterých tělo nemůže správně pracovat. Tělo si ale až na výjimky neumí vitamíny a minerály samo vyrábět a proto je velmi důležité, abychom tento deficit doplnili správnou výživou. Při zrychleném a stresovém stylu života dnešního člověka je to ovšem veliký problém a proto se musíme kromě stravy spoléhat také na potravinové doplňky s vitamíny a minerály, které nám zaručí, že náš příjem těchto látek bude alespoň dostačující.

Vitamíny a jejich význam pro naše tělo

Vitamínymůžeme nalézt jak v krvi a kůži, tak i v kostech a jiných tělesných orgánech. Jsou nejdůležitější částí všech enzymů, které jsou součástí biochemických reakcí. Díky vitamínům probíhají různé chemické děje rychleji a podporují také metabolismus proteinů, tuků a cukrů. Pokud dojde k deficitu některého z vitamínů, neboli hypovitaminóze, způsobuje to poruchu metabolických procesů a tak dochází k propuknutí různých onemocnění.

Minerály a jejich význam pro naše tělo

Minerályjsou pro tělo nepostradatelné tak jako vitamíny a je nutné, abychom si dali pozor na jejich dostatečný přísun. Minerály pomáhají enzymům, aby získali ze stravy co nejvíce energie. Mají pozitivní vliv na krevní tlak, pevnost kostí, nebo na odolnost našich nervů. Pokud budeme dbát na dostatečný příjem minerálů, můžeme tím předejít různým onemocněním a prodloužit si tak život.

Pokud hledáte doplňky stravy s vitamíny a minerály, najdete je zde >> Vitamíny a minerály