Kam s dětmi o víkendu

Pokud si marně lámete hlavu, jak zabavit své děti o víkendu nebo se Vám prostě nechce doma sedět u  televize, pojďte se s námi podívat na pár tipů, co dělat. Tento víkend máme pestrou nabídku akcí, které nás zavedou do doby ledové. Můžeme se vydat do Brna na Giganty nebo v Praze prožít mrazivé odpoledne s Eskymáky v iglú, v Beskydech vyroste Sněhové království plné ledových soch a na zámku Loučeň nás nečeká bílá zima, ale bílá paní…I když ta bílá zima...

BRNO - Doba ledová

Šavlozubý tygr, mamut nebo srstnatý nosororožec v životní velikosti.Tyto a jiné obry můžete s dětmi shlédnout v jihomoravském kraji až do 12.února 2012. Výstavu s názvem Giganti - Doba ledová vytvořili vědci západočeského muzea v Plzni s pomocí umělců a modelářů a tak my máme možnost vidět unikátní expozici modelů zvířat v životní velikosti.
Skvělá zpráva pro rodiče, vstup je ZDARMA.

PRAHA - S Eskymáky v iglů

Přijďte se podívat jak v nebezpečné krajině museli a někteří Eskymáci dodnes musí přežívat bez různých technických vymožeností, jak lovili a jak jim náčelníka dělal rodák z Čech. Chcete se setkat s Arktickým Robinsonem, chcete si vyzkoušet, jak se žije v iglů, chcete se více dozvědět o této "skupince"? Přijďte navštívit divadlo Ponec v Praze a to tuto sobotu od 15 do 17 hodin. Pro děti od sedmi let.

LOUČEŇ - prohlídky s bílou paní

Navštívíme-li o víkendu zámek Loučeň, který se nachází v okrese Nymburk, čekají nás neobyčejné prohlídky, kdy po zámku nás bude provázet bílá paní. Prohlídka bude tajemná, poučná, zábavná a k tomu ještě sladká, bílá paní nám totiž nabídne sněhobílé pusinky a punč. Všem školákům a předškolákům slíbila bílá paní, že pokud přijdou mezi 11 a 14 hodinou, ukáže jim tajné točité schodiště se záhadnou pozorovatelnou.

BESKYDY - sněhové sochy

V beskydských Pustevnách nám tu o víkendu vyroste ledové kralovství. Umělci tu budou pracova ve dvoučlenných týmech a vytvoří celkem 11 soch, na jejichž výrobu budou potřebovat dvacet kusů ledových bloků až o hmotnosti 1000 kg. Je připraven program na pódiu, karaoke show, taneční a hudební vystoupení. Akce bude bavit děti i dospělé.

 

 

 

 

 

 

datum: 
13.1.2012
zdroj: 
IDNES.cz