Na Valentýna byl oddán neobvyklý zvířecí pár

Na Valentýna byl oddán neobvyklý zvířecí pár

Na včerejší svátek přichystala zoologická zahrada v Číně neobvyklou svatbu zamilovaného berana a laně. Ty probodl Amorův šíp už před třemi lety a od té doby je z nich nerozlučný pár. Tuto skutečnost uvedl v pondělí čínský tisk.

Bizarní pár se do sebe zamiloval ve společném výběhu, kde žijí pohromadě vysoká zvěř a ovce. Ošetřovatelé se je nejdříve snažili rozdělit, ale později jim to srdce nedovolilo, když viděli, jak zamilovaní jsou něšťastní z odloučení, dali je k sobě zase hezky zpátky.

Láska nezná hranic

Dvojice se prý od té doby každý druhý den páří. Experti se však přiklánějí k názoru, že potomstva se od nich nedočkáme. Běžně se prý jelen axis indický páří pouze v období páření, tato dvojice se však odevzdává těmto radovánkám téměř každý den. "Domníváme se, že to nedělají z důvodu rozmnožování, ale z lásky," prohlásila mluvčí zoo Li Li.

"Původně jsme měli velké dilema, zda je od sebe neoddělit, ale jejich vzájemná oddanost nás přiměla změnit názor a získala si podporu většiny lidí," uvedla dále Li Li.

"Nyní budou odměněni velkolepou svatbou, kterou si zaslouží," dodala.

Zoo vydala na včerejší akci 500 vstupenek a také k této příležitosti nechala vyrobit 200 triček. Při obřadu beran a laň stáli každý po jedné straně zdi a potom společně prošli branou. To podle zoo představuje prolomení tradičního pohledu na lásku. Na úplný konec se spolu podělili o mrkev.

Zoologická zahrada pořádala zvířecí svatby už dříve, ale tato je první, která se týkala dvou odlišných živočišných druhů.

A kdo byl ženich a kdo nevěsta? Beran byl tím elegantním pánem a laň jeho drahá nastávající. Tedy dnes už jsou to manželé. Tak přejme jim, ať společná láska je provází až do konce života.
 

datum: 
15.2.2012
zdroj: 
novinky.cz