Přijďte se podívat na umělecká díla slavných - Jackson, Hendrix a další

Díla slavných osobností jako například kresbu od Jimiho Hendrixe, masku z dílny Iron Maiden, nejnovější obraz našeho zlatého slavíka Karla Gotta a mnohé další můžete shlédnout v pražské Dvorak Sec Contemporary. Výstava s názvem The Art od Hard Rock: Pocta Praze potrvá do 17.února a v případě, že ji budete chtít navštívit, určitě Vás potěší, že vstup je zdarma. Do expozice je zahrnuto čtyřicet děl od známých hudebníků.
Můžete tu vidět kombinovanou techniku od Ringo Starra, autoportréty Michaela Jacksona a Billyho Idola, kresby Eltona Johna...

Jak to všechno začalo

Česká republika je teprve druhou zastávkou výstavy, která se vydá na celosvětové turné. Expozice The Art of Hard Rock vznikla u příležitosti 40. výročí vzniku restaurace Hard Rock Cafe. Protože společnost vlastní velkou uměleckou sbírku, vznikl nápad, že by mohli poskládat dohromady soubor předmětů vizuálního umění a objet s ní celý svět.
Česká republika je teprve druhou zastávkou výstavy, která je na celosvětovém turné.
Hard Rock Café je proslavená svojí sbírku, která sčítá do svého majetku takové cennosti jako jsou například Harley Davidson Elvise Presleyho z roku 1976, kytara Jimiho Hendrixe nebo autobus, ve kterém Beatles absolvovali svou Magical Mystery Tour.
Nic z toho ale milý navštěvníci výstavy nečekejte.
V prostorách se bude také konat doprovodný program - malba uměleckých děl naživo, projekce legendárních rockových koncertů nebo interaktivní zeď umění, kde budete moci projevit své umělecké nadání. To je jen malá ochutnávka toho, co Vás tu čeká.
 

datum: 
12.1.2012
zdroj: 
kudyznudy.cz, ceskatelevize.cz