Z roztomilého mazlíčka vyrostlo pořádné prase

Z roztomilého mazlíčka vyrostlo pořádné prase

Janey Byrnová chtěla být in a místo klasického pejska nebo kočičky si přinesla domů miniaturní prasátko. Tedy, aspoň si to myslela. O tři roky později totiž prasátko nabralo obřích rozměrů - váží celých 108 kg.

Žena koupila prasátko od chovatele, který uvedl, že prasátko nikdy nebude větší než anglický špringršpaněl. Jenže, nechala se napálit. Chovatel jí pěkně podvedl. Stálo 350 liber, v českých korunách to dělá téměř 10 500.

"Jenže vždycky, když k nám přišli na návštěvu přátelé, podivovali se, jak rychle prasátko roste. Je to vůbec miniprasátko? ptali se pravidelně," řekla Jane deníku The Sun.

Veterinář, kterého kontaktovala, jen potvrdil, že se jedná o podvod. Podle něj by mělo miniprasátko vážit maximálně 20 kg. Chovatele se ale ženě už nikdy nepodařilo někde sehnat.

Přerostlé prase ji měsíčně vyjde na 6 000 Kč. Spotřebuje totiž týdně asi tak deset pytlů jablek a mrkve. .

Avšak navzdory všem potížím, majitelka se mazlíčka odmítá vzdát. "Zpočátku to byl šok hlavně pro manžela Davea. Vyhrožoval, že jestli to prase zůstane v bytě, odstěhuje se on. Ale když vidí, jak nás prasátko miluje, jak se chce mazlit a jak se spokojeně společně díváme na televizi, tak si ho taky zamiloval."

 

 

datum: 
9.2.2012
zdroj: 
IDNES.cz