Dnes má svátek Valentýn

Dnes má svátek Valentýn

V průzkumech se dost často názory na tento svátek liší, nelze jednoznačně určit, zdali tento svátek u nás máme v oblibě či nikoli. Jsou tu tací, kteří bezmyšlenkovitě prožívají Valentýn a utrácejí za různá srdíčka či plyšové medvídky, zároveň jsou lidé, kteří jsou alergičtí na tento svátek a myslí si, že to je pouhá komerce, pouhý obchodní tah, jak z nás vytáhnout další peníze.  Obchodníci se totiž snaží nalákat zákazníky podobně jako na Vánoce nebo Velikonoce.

Obchodníci mají počíhano na lidi,kteří chtějí obdarovat své blízké. Snaží se je nalákat na výzdobu v obchodě, různé čokolády, květiny, šperky či romantické víkendy pro dva. Tito lidé by si totiž jinak takové věci nekoupili.

A jak se jim to daří?

To nelze určit.Podle aktuálního průzkumu Commservis.com plánuje letos slavit Valentýn 51 procent zamilovaných do 25 let, z lidí o deset let starších jen něco málo přes čtvrtinu.

Podle agentury, která zjišťovala mezi různými obchodníky s květinami, prý zájem o tento svátek mezi Čechy klesá.Češi prý začínají projevovat mnohem větší zájem o Mezinárodní den žen, což dosvědčuje i fakt, že je tu značný rozdíl mezi počtem prodaných květin o těchto svátcích.

"Svatý Valentýn se hodně slavil po sametové revoluci, protože to byl symbol změny. V posledních letech od něj Češi upouštějí a vracejí se k MDŽ. Už si tento svátek nespojují s komunistickým režimem," vysvětluje Eva Fruhwirtová z Commservis.com.


 

datum: 
14.2.2012
zdroj: 
IDNES.cz