O víkendu nás čeká malá ochutnávka jara

Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress dnes uvedla, že navzdory tomu, že naše kalendáře nám ukazují jinou skutečnost a to sice tu, že tu máme půlku ledna, tedy zima až praští, alespoň podle data, tak zavládne příjemné počasí. Meteorologové nám oznamují, že teploty o víkendu budou příjemné, ba dokonce předjarní. Máme se tedy na co těšit. Odpoledne nám teploměr bude stoupat až k šesti stupňům. Na horách může sněžit, v nížinách se mají objevit dešťové či smíšené přeháňky.

Předpověď počasí na víkend

"V sobotu i v neděli se budou odpolední maxima pohybovat mezi dvěma a šesti stupni," řekla paní Honsová z Meteopressu. Pocitově se prý však budeme cítit, jakoby byl vzduch o dva stupně chladnější. Může za to prý vítr, který má o víkendu vát asi padesátikilometrovou rychlostí.

V sobotu bude převážně oblačno až polojasno, občas se vyskytnou přeháňky, které budou ve vyšších polohách sněhové. Na zbytku území se bude jednat o déšť nebo déšť se sněhem. Od západu bude postupně přibývat více oblačnosti. Ráno teplota poklesne na jeden až minus tři stupně.

Neděle bude ve znamení velké oblačnosti a zatažené oblohy. Občas se vyskytne déšť či přeháňky, na horách se bude jednat o sněžení. Ranní minima klesnou na tři až jeden stupeň.

Velká oblačnost s deštěm či přeháňkami bude převládat i na počátku příštího týdne. Sněžení se bude vyskytovat pouze na horách. Oblačnost i srážky začnou ubývat od středy.

datum: 
20.1.2012
zdroj: 
novinky.cz