Řidiči, na silnicích dnes pozor!

Motoristé na celém území ČR by v pátek 13.1.2012 měli dbát zvýšené opatrnosti na silnicích. V noci nad Českou republikou přešla studená fronta, která přinesla sněžení. Na silnicích se tvoří náledí, klouže to, proto se řidiči mějte, prosím, na pozoru.
"Téměř všechna technika byla v terénu. Tam, kde jsou chemicky ošetřované okruhy, už sůl zabírá, na silnicích udržovaných tuhým posypem je ujetá vrstva sněhu," popsal dispečer silničářů z Plzeňského kraje. Na Šumavě, v Českém lese či na severním Plzeňsku padal sníh, sníh s deštěm či ledová krupice. Náledí se tvořilo místy na Klatovsku či Domažlicku. Sněhové přeháňky hlásí i Karlovarský kraj.
V Královéhradeckém kraji zase na vozovce leží vrstva uježděného sněhu. Silničáři upozorňují na tvorbu sněhových jazyků či závějí. Padá tu i déšť se sněhem. Podobná situace je i v Pardubickém kraji.

Sněžit má na většině území

I Vysočina hlásí sněhové přeháňky. Na Žďársku leží nová vrstva sněhu. Platí výstraha před náledím.
Sněhové přeháňky mohou především doprovázet cestovatele na Šumpersku a Jesenicku.

Podle meteorologů by v pátek mělo na většině území sněžit, v nejnižších polohách předpovídají meteorologové déšť se sněhem. Nárazový vítr má dosahovat rychlosti až 90 kilometrů v hodině, v polohách nad 600 metrů nad mořem se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje.
 

datum: 
13.1.2012
zdroj: 
novinky.cz