V dolní části Václavského náměstí bude zóna pro pěší

Na Václavském náměstí v jeho dolní části budou nahrazena auta chodci. Pěší zónou se část stane 2.dubna 2012. Oznámil to starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký, který je členem politické strany TOP 09. Slepou ulicí pro motorová vozidla se stane ulice Jindřišská. V budoucnu tedy počítejte s tím, že se přes tuto ulici na Václavák autem rozhodně nedostanete.

Nejen že tu ridiči vozidel nebudou moci projíždět a dojíždět k nedaleké magistrále, nebudou tu moci ani parkovat. Nově totiž bude Jindřišská pro automobily uzavřena.
Plán, jak bude pěší zóna vypadat, kde bude umístěna atd. připravoval dopravní výbor městské části zhruba půl roku. Odsouhlasili ho radní Prahy1. Od chystaných změn v městské části si slibují zklidnění na Václavském náměstí před jeho postupnou revitalizací.

"Do budoucna chceme zajistit to, aby na náměstí přijížděla pouze vozidla pro zásobování, rezidentů či vozidla firem, které mají podzemní parkoviště," odůvodnil rozhodnutí radních Lomecký s tím, že počítá s nevolí některých řidičů, dotčených hoteliérů či provozovatelů taxislužby.

Policisté budou v pohotovosti

Zóna pro chodce povede od spodní neprůjezdné části Václavského náměstí až nad tramvajové koleje, které spojují Vodičkovu a Jindřišskou ulici. Prý si vyžádá zavedení zóny jen pár jednoduchých dopravních opatření - osazení značek a v prvních dnech budou úsek kontrolovat policisté. . Přestupky, které spáchají řidiči se dají nejvíce očekávat zejména u ústí Jindřišské ulice směrem k náměstí, kterým od dubna nebudou moci projet. Ve slepé ulici budou moci pouze zaparkovat.
 

datum: 
23.2.2012
zdroj: 
novinky.cz