My Tři králové jdeme k Vám!

Letos už podvanácté pořádá chrudimská charita Tříkrálovou sbírku. Sbírka se bude konat zítra, tedy v sobotu 7.ledna 2012 v Chrudimi.

Tři králové

Kašpar, Melichar a Baltazar již tradičně obcházejí dům od domu, byt od bytu chrudimské domácnosti a přináší lidem tu radostou zprávu, že na svět přišel Ježíš. Přitom zpívají známé české koledy a prosí o peněžitý dar pro lidi v nouzi. Koledníci mají zapezpečenou kasičku, úředně zapečetěnou a opatřenou logem chrudimské charity. Po dobrovolném příspěvku Vás obdarují drobným dárečkem. Vedoucí skupiny Vám na vyžádání může ukazát svůj průkaz koledníka.

Sbírka je určena na pomoc pro nevidomé, handikapované, seniory, matky s dětmi v tísnia dalším potřebným v rámci regionu, kde se sbírka koná.

V České republice je Tříkrálová akce jednou z největších sbírkových akcích. Sbírky by se však nekonaly bez pomoci charit a farností a spousty dobrovolníků.

Sbírky se samozřejmě konají i v ostatních regionech.

Otevřete svá srdce a příspějte, prosím, na lidi, ke kterým osud nebyl zase tak nakloněn. 

Přispějte také

Pokud chcete přispět a nepotkáte nikde koledníky, můžete zaslat dárcovskou smsku ve tvaru: DMS KOLEDA na číslo 87777 anebo bankovním převodem nebo poštovní poukázkou na konto: 66008822/0800 u České spořitelny.

Aktuální stav tříkrálové sbírky můžete také sledovat na: www.trikralovasbirka.cz

 

 

 

 

 

datum: 
6.1.2012
zdroj: 
chrudimsky.denik.cz