Před Národním divadlem vyrostl les z vánočních stromků.

Druhá šance

Přijďte se podívat na unikátní výstavu vánočních stromků, ze kterých vyrostl les před Národním divadlem. Možná jste se také stali "spolupachatelem" této akce. Každý totiž mohl od 6. do 8.ledna 2012 přinést svůj vánoční stromeček, dát mu tzv. DRUHOU ŠANCI a umístit ho do uměle vytvořeného lesíčka. Už podruhé se scéna Národního divadla stala hostitelem této akce.
„Téměř všechny rodiny přijímají strom jako symbol Vánoc na několik týdnu do svých domovů. Velevážený vánoční strom, ústřední bod domácností během Vánoc se již tradičně na Tři krále promění v odpadní materiál, který se hromadně povaluje v ulicích.“ Říká Marcela Straková, kurátorka výstav Nové scény a spoluautorka projektu.
Slavnostní otevření proběhlo v neděli 8.ledna 2012 za doprovodu Klubu trubačů Českomoravské myslivecké jednoty. "Ačkoli se jedná o recyklovaný les, chtěli jsme některé jeho atributy zachovat, proto jsme na vernisáž pozvali právě trubače," doplnila Straková.
Všechny stromečky mohou být podruhé obdivovány až do 8.února 2012 než budou nemilosrdně zlikvidovány pražskými technickými službami.

Třetí šance

Letos stromečky dostanou i TŘETÍ ŠANCI a to dne 9.února 2012, kdy jako dekorace budou sloužit vánoční stromky při multimediálním koncertu na Nové scéně. Jako hlavní host je pozvána skupina Please The Trees, která promění scénu na myslivecký bál.
"Kapela tak v romantickém lesíku možná zahraje přímo u vašeho stromku," láká diváky na únorovou část projektu Straková.

 

 

   

datum: 
10.1.2012
zdroj: 
informuji.cz, IDNES.cz