Ukradli největší dřevák světa.

Ve městě Enter v Nizozemsku pátrá místní policie po zlodějích největšího dřeváku světa. Bota je čtyři metry dlouhá, dva metry vysoká a váží neuvěřitelné dvě tuny. V úterý 10.1.2012 o tom informovala agentura AFP.

Největší bota světa

Dřevák je největší botou na světě. Tento exemplář patří k tradiční holandské obuvi. Až do minulého pátku se Nizozemsko mohlo pyšnit tímto kousek. Ovšem v noci z pátku na sobotu zmizel. "Nevíme, kdo to ukradl, ale prostě zmizel," řekla policejní mluvčí Rosita de Vriesová.
Je dost možné, že šlo o jakýsi pokus o žert, protože neznámý "vtipálek" informoval v e-mailu, který došel místní policii, že dřevák bude po karnevalu navrácen. Policii se nepodařilo zjistit, kdo tento e-mail poslal a vyšetřování prozatím skončilo bez výsledku.
Policie si myslí, že k tomu, aby botu mohli neznámí pachatelé ukrást, museli použít nákladní vůz, jinak by dřevák nebylo možné převést.

Tradiční obuv

V Nizozemsku jsou dřeváky tradiční obuví, kterou obyvatelé země nosí dodnes. Každá bota je vyřezávána z jednoho kusu dřeva a patří mezi typické symboly země. Další jsou například sýr, tulipány nebo větrné mlýny.

datum: 
11.1.2012
zdroj: 
tn.cz