Katolický kněz, který zneužíval chlapce

Německý katolický kněz Andreas L. (46) se ve čtvrtek 12.1.2012 před soudem v dolnosaském Braunschweigu přiznal, že už osm let sexuálně zneužívá tři chlapce, píše to webový portál deníku Süddeutsche Zeitung. Kněz se doznal, že chlapce využil nejméně 280 krát.

Kněží se přiznal, šokující výpověď

Duchovní před soudem vypověděl, že obětí jeho sexuálních praktik byl třeba například chlapec, kterého připravoval na duchovní přijímání. Další dvě oběti byli též chlapci a byli to bratři. Ty podle svých slov zneužíval na výletech do zahraničí. Jeden z výletů byl třeba do Disneylandu v Paříži.
Kněze zatkla policiie již loni v létě. Při čtení žaloby se prý některým zúčastněným třásly ruce a někteří neskrývali údiv a zakrývali si ústa.

Týdeník Der Spiege psal, že obviněnému hrozí patnáct let vězení, ale tím, že se přiznal bz se trest mohl zkrátit na polovinu. Soud se však ještě nerozhodl.

Kvůli skandálům kolem sexuálního zneužívání dětí kněžími opustilo v roce 2010 římskokatolickou církev kolem 180 000 Němců. To je o 40 procent více než v předešlém roce.
Katolická církev čelí aférám s pedofilními kněžími ve spoustě států.

datum: 
13.1.2012
zdroj: 
tn.cz