Zaměstnanci továrny Foxconn hrozí hromadnou sebevraždou.

Tři sta zaměstnanců,kteří pracují v čínské továrně, kde se vyrábí herní konzole X-Box 360, hrozí, že ve středu 11.1.2012, tedy dnes, hromadně spáchají sebevraždu, pokud jim továrna nevyplatí odstupné, které jim slíbila.
Jedná se o zaměstance čínské společnosti Foxconn v čínském Wu-chanu. O tomto psal list Daily mail. O hromadné sebevraždě informovala skupina "Čínská jasmínová revoluce".
Skupina těchto lidí uvedla, že pokud zaměstanci své peníze nedostanou, skočí ze střechy tohoto podniku.

Důvod

Důvodem je, že jim Foxconn nevyplatit slíbené odstupné, které měli dostat propuštění zaměstnanci za každý rok v této firmě. Spoustu se jich rozhodlo odejít při stávce za vyšší plat právě na základe slíbeného odstupného. Továrna jim však dala ultímátum, že se buď vrátí, nebo přijmou tuto nabídku.
Foxconn však tuto dohodu porušil a proto se zaměstanci sešli na střeše podniku, kde hrozí sebevraždou.Starosta Wu-chanu je pak přesvědčil, aby šli dále od okraje střechy a vrátili se do práce. Dohody zatím nebylo dosaženo.

Microsoft je znepokojen

Už v minulosti měl Foxconn problémy. V roce 2010 spáchali sebevraždu zaměstnanci v jeho továrně, kde se vyráběly komponenty pro Apple.
Foxconn je největším výrobcem elektroniky na světě a má dohody s Microsoftem, Dellem, Hewlett-Packardem a Nokií.

datum: 
11.1.2012
zdroj: 
novinky.cz